despre noi

Înființat în urmă cu peste nouăzeci de ani, Grupul de șantiere navale Damen oferă soluții la nivel global în domeniul maritim la nivel global asigurând servicii de proiectare, construcție, conversie și reparații nave precum și componente pentru industria maritimă. Prin integrarea sistemelor sale, grupul Damen creează platforme inovatoare, de înaltă calitate, care oferă clienților valoare adăugată maximă. Valorile fundamentale ale grupului sunt comuniunea, expertiza, antreprenoriatul și administrarea responsabilă în vreme ce obiectivul său principal este să devină cel mai sustenabil constructor de nave din lume, prin digitalizare, standardizare și construcția de serie a navelor. Damen operează 35 de șantiere navale aflate pe 5 continente și susținute de o rețea mondială de vânzări și servicii. Damen Shipyards Group are peste 12.500 de angajați.
În România se află cele mai mari unități de producție din cadrul grupului, respectiv Șantierul Naval Damen Galați, unul dintre cele mai reușite exemple de privatizare din economia românească precum și Șantierul Naval Damen Mangalia, recent adăugat în portofoliul grupului olandez, șantierul fiind administrat în participație cu guvernul român.

despre rol

Activitatea Coordonatorului de mobilitate implică gestionarea și coordonarea proceselor legate de mobilitatea angajaților în cadrul organizației.
Această poziție are ca scop asigurarea unei experiențe eficiente și lipsite de probleme pentru angajați în ceea ce privește relocarea, transferul intern sau extern și alte aspecte legate de mobilitatea forței de muncă.

principalele responsabilități

- Coordonatorul de mobilitate este responsabil pentru planificarea și organizarea tuturor aspectelor legate de mobilitatea angajaților, inclusiv relocarea în cazul mutărilor, transferurile interne sau externe și alte schimbări în statutul angajatului.
- Coordonează și oferă informații și suport angajaților care sunt afectați de mobilitate. Furnizează consiliere și îndrumare pentru a-i ajuta pe angajați să înțeleagă și să navigheze în procesele de mobilitate.
- Se ocupă de întocmirea și gestionarea documentelor și formularelor necesare (formularul A1) pentru mobilitatea angajaților, acorduri de relocare, formulare de transfer și altele.
- Lucrează îndeaproape cu alte departamente, cum ar fi Departamentul Producție/Fabrici, departamentul de financiar și departamentul de resurse umane pentru a asigura că toate aspectele legate de mobilitate sunt tratate în mod corespunzător.
- Monitorizează progresul și stadiul proceselor de mobilitate și raportează altor părți interesate despre orice probleme sau întârzieri.
- Asigură respectarea tuturor legilor și reglementărilor relevante legate de mobilitatea angajaților, inclusiv reglementările privind imigrația, vizele de muncă și alte aspecte legale.
- Se asigură de realizarea evaluării post delegare pentru a îmbunătăți procesele și serviciile legate de mobilitatea angajaților.

studii & experiență

Studii superioare
Curs Inspector Resurse Umane – 80 ore
Experiență minim 1 an în domeniul administrării resurselor umane - reprezintă un avantaj
Cunoștințe avansate de limbă engleza, comunicare scrisă și verbală
Cunoștințe solide de legislația muncii
Competențe operare PC (MS Office – Word, Excel, Outlook)
Abilitatea de a lucra sub presiune și cu multiple proiecte
Abilități excelente de comunicare și relaționare