despre noi

Înființat în urmă cu peste nouăzeci de ani, Grupul de șantiere navale Damen oferă soluții la nivel global în domeniul maritim la nivel global asigurând servicii de proiectare, construcție, conversie și reparații nave precum și componente pentru industria maritimă. Prin integrarea sistemelor sale, grupul Damen creează platforme inovatoare, de înaltă calitate, care oferă clienților valoare adăugată maximă. Valorile fundamentale ale grupului sunt comuniunea, expertiza, antreprenoriatul și administrarea responsabilă în vreme ce obiectivul său principal este să devină cel mai sustenabil constructor de nave din lume, prin digitalizare, standardizare și construcția de serie a navelor. Damen operează 35 de șantiere navale aflate pe 5 continente și susținute de o rețea mondială de vânzări și servicii. Damen Shipyards Group are peste 12.500 de angajați.
În România se află cea mai mare unitate de producție din cadrul grupului, respectiv Șantierul Naval Damen Galați, unul dintre cele mai reușite exemple de privatizare din economia românească.

despre rol

Poziția de controlor documente presupune oferirea de suport (tehnic) administrativ pentru coordonatorii de proiect, în diferite echipe de proiect, astfel încât activitatea să se desfășoare eficient şi într-un mod bine structurat.

Principalele responsabilități

Controlorul de documente are următoarele responsabilități:
• Administrează pachetele de documentație primite;
• Este responsabil cu distribuirea pachetelor de documentație către atelierele de producție, subcontractori şi societățile de clasificare;
• Stabilește, în urma consultărilor cu echipa/coordonatorul de proiect, datele ce urmează a fi procesate;
• Întocmește și actualizează cu regularitate listele de desene;
• Procesează desenele şi documentele de proiect în sistemul ERP al companiei (modulul IFS Document);
• Monitorizează planificarea referitoare la documentația primită şi la cea care trebuie transmisă;
• Aranjează şi organizează digital şi fizic copii ale desenelor şi documentelor de proiect; • Asigură sprijin pentru echipă în cazul diverselor solicitări pe proiect;

Studii & experiență

• Licență într-un domeniu tehnic /Absolvent liceu;
• Limba engleza la nivel de utilizator independent: citit, scris, vorbit;
• Cunoștințe în utilizarea softului AutoCad;
• Cunoștințe MS Office (Excel: să aibă îndemânarea deja formată de a folosi formule simple, formatări, grafice, referințe fixe);
• Experiența de lucru într-un sistem ERP constituie un avantaj;
• Bune abilități de comunicare;
• Gândire pozitivă, deschidere, capacitate de învățare continuă, inițiativă, loialitate față de a respecta interesele companiei;

informații suplimentare

Rolul acesta presupune prezența zilnică la sediul companiei din Galați.
Dacă aveți un profil similar atunci sunteți persoana pe care o căutăm, vă rugăm să aplicați pe această poziție!